Культурний проект | Онлайн-курси

#1917_UA. Курс з історії України

1917 року Україна здобула першу незалежність. Що це був за рік? Світ задихався від війни, Ейнштейн висунув стаціонарну теорію будови Всесвіту, Марсель Дюшан представив світу "Фонтан". А що відбувалося в Україні?

10 лекцій
Ми підготували програму переосмислення історії спеціально до 100-річчя першої української державності. Як все починалося та як відбувалися глибинні зміни в самоідентифікації українців?

Це курс, що розповість про територіальні війни, Махна та Грушевського, і спробує дати відповідь на питання: чому комуністи встановили свій контроль на такий довгий час. Історія масштабної України в її національному розмаїтті, жіночому русі, культурній революції та побутових змінах. 10 лекцій, щоб скласти панораму подій без пропаганди.

"Цей період можна окреслити чотирма словами — війна, революція, державність, нація" — куратор курсу Віталій Скальський.

Навіщо вам цей курс?

Щоб зрозуміти, чому 1917 став першим кроком до незалежності 1991 року
Щоб побачити, як побут, культура та суспільство реагували на політичні події
Щоб почути історію, якої не вчили у школах, та сформувати цілісну картину українського державотворення
Лектори курсу
Скальський Віталій
Кандидат історичних наук,
Науковий співробітник відділу Української революції 1917-1921 рр. Інституту історії НАН України. Сфера наукових зацікавлень включає політичну й соціальну історію періоду Української революції 1917-1921 рр.
Юркова Оксана
Кандидатка історичних наук
Провідний науковий співробітник відділу історії України 20–30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України. До сфери наукових зацікавлень входить українська та російська історіографія ХХ століття, історія української науки, біографістика, грушевськознавство, історична іконографія, електронні інформаційні ресурси. Упорядниця ілюстративного ряду «Енциклопедії історії України». Ініціаторка та співкоординаторка проекту «Електронний архів Михайла Грушевського».
Лабур Ольга
Кандидатка історичних наук
Телюк Олександр
Провідний кінознавець Національного центру Олександра Довженка
Режисер, кінокритик. Програмний співкоординатор ретроспектив у рамках міжнародних кінофестивалів: Одеського, «86», «Docudays UA». Співзасновник Інтернет-журналу про авторське кіно Cineticle. Автор статей у виданнях KORYDOR, «Українська правда. Життя», «Критика» та інших. Режисер документальних та експериментальних фільмів.
Керівниця Центру урбаністичних студій Національного університету "Києво-Могилянська академія", авторка статей з історії Києва та програми "Читаємо Київ".
Баршинова Оксана
Історик мистецтва
Завідуюча відділом мистецтва ХХ - початку ХХІ ст. Національного художнього музею України. Куратор виставок сучасного мистецтва в НХМУ. Викладач кафедри теорії та історії мистецтва НАОМА. Автор публікацій у фаховій та популярній пресі з питань сучасного мистецтва України.
#1917_UA. Курс з історії України | Онлайн-курс
1000
3000
Придбавши лекції, ви зможете переглядати їх у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час. Доступ до лекцій гарантований протягом року.
#1917_UA. Курс з історії України | Онлайн-курс
1000
3000
Придбавши лекції, ви зможете переглядати їх у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час. Доступ до лекцій гарантований протягом року.
Інші онлайн-курси
Зв'яжіться з нами
(095) 493 04 04
info@culturalproject.org
Ваша пошта
Ваш телефон
Ваше ім'я
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше імя
Ваша пошта
Ваш телефон